Czym jest „piła Hitlera” i z jakiego wyposażenia korzystał Jan Kos, bohater serialu „Czterej pancerni i pies”? Czy Alianci widzieli UFO i jak to się stało, że Fanta została wymyślona przez Niemców, a Hugo Boss szył wojskowe mundury? Odpowiedzi na wszystkie pytania możesz znaleźć na Poligonie. To obowiązkowy punkt wycieczek dla wszystkich miłośników historii i wojskowości.

Ideą powstania tej przestrzeni jest organizacja miejsca, które w kompleksowy i rzetelny sposób turyści i grupy zorganizowane będą mogli poznać historię światowej militarystyki i wojskowości. Ze względu na lokalizację (bliskość Wilczego Szańca) szczególny nacisk jest położony na historię II wojny światowej, ale w kolekcji znajdą się również eksponaty z I wojny światowej, jak również z czasów powojennych. Nasz Park oraz Muzeum Militariów z pewnością przypadnie do gustu nie tylko pasjonatom militariów. Oprócz tego, można spróbować swoich sił strzelając z broni ASG.

Na poligonie w Mazurolandii możesz też odbyć przejażdżkę transporterem opancerzonym SKOT.
Ważący prawie 13 ton i rozwijający prędkość ok. 100 km/h, za sprawą swoich świetnych właściwości bojowych i jezdnych zaliczany był do najlepszych pojazdów tego typu na świecie. Dla wycieczek zorganizowanych dodatkową atrakcją na poligonie może być również przeciąganie liny czy rzut granatem.

Dla osób lubiących zastrzyk adrenaliny i odrobinę rywalizacji możemy zorganizować rozgrywki w paintball’a oraz przejażdżki quadami zarówno po terenie poligonu jak i poza nim. Quady o poj. 500 cm3 posiadają napęd 4×4, umożliwiający jazdę w najtrudniejszych warunkach. Można również odbyć przejażdżkę po poligonie własnym autem terenowym.

Po wyczerpującej rozrywce, zapraszamy na ognisko z kiełbaskami, a po wszystkim można przenocować się we własnym namiocie lub zregenerować siły w naszych namiotach wojskowych.