Odkopaliśmy dla Was ruiny i podziemia Ogrodu Warzywnego Adolfa Hitlera, który wybudowano w Wilczym Szańcu, aby dostarczał dla Adolfa Hitlera świeżych warzyw.

Zdziwieni? Mazurolandia powstała na terenie IV Strefy Wilczego Szańca, o której nikt do tej pory nie mówił, a My zaczęliśmy ją odkrywać dla Was.

Wódz Trzeciej Rzeszy był wegetarianinem, nie palił papierosów, nie pił alkoholu, więc paradoksalnie, gdyby nie był jednym z największych zbrodniarzy naszego świata, można byłoby Go nazwać promotorem zdrowego żywienia.i zdrowego życia. To paradoks historii, że często nic nie jest takie jak się wydaje.

Ogród Hitlera odkryliśmy na terenia IV Strefy Wilczego Szańca, która do tej pory nie była opisywana w książkach i przewodnikach.

Właśnie dlatego, że część terenu Mazurolandii znajduje w IV Strefie Kwatery Hitlera poprosiliśmy ekspertów działającego u nas Mazurskiego Muzeum Militariów o rozpoczęcie badań i poszukiwań. Odkrycie Ogrodu Hitlera to pierwszy efekt ich prac.

W Ogrodzie Hitlera na terenie Mazurolandii prezentujemy wielki plan Wilczego Szańca, który po raz pierwszy pokazuje cały obszar kwatery FHQ  (250 hektarów) i wszystkie jej obiekty, a nie jak dotychczas zafałszowane informacje na ten temat.

Pokazujemy Wam makietę ogrodu, wykonaną na podstawie zdjęć lotniczych z 1944 roku oraz relacji okolicznych mieszkańców. Dodatkowo przygotowaliśmy plansze o kucharkach Hitlera, jego potrawach i życiu codziennym Wodza Trzeciej rzeszy oraz prezentacje oryginalnych eksponatów

Ogród Hitlera to na pewno historyczna sensacja i uzupełnienie naszego Muzeum Militariów, które możecie zwiedzać w ramach kupionego biletu do Mazurolandii.

Ciekawe, co jeszcze odkryjemy na terenie IV Strefy Wilczego Szańca…? A może tutaj ukryto tajne dokumenty lub fragmenty bursztynowej komnaty. Na terenie tej strefy znajdowały się bocznice kolejowe dla pociągów specjalnych, które zamierzamy pokazać Wam w przyszłości.