Cześć i czołem!

Witaj w Mazurskim Parku Zabaw i Edukacji - Mazurolandii. Miejscu, którego wybierając się na Mazury po prostu nie możesz przegapić. Mazurolandia udowadnia, że można połączyć rozrywkę z nauką, zdobywając jednocześnie niezapomniane wrażenia. Nie zwlekaj i przekonaj się sam, spędzając przyjemną, rodzinną niedzielę lub szaloną wycieczkę z rówieśnikami. Jesteśmy otwarci od 10.00 do 18.00, siedem dni w tygodniu. Czekamy na Ciebie.

Do zobaczenia!
Mazurolandia znajduje się w Parczu,
1 km za Wilczym Szańcem
przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo.

O nas

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Jesteśmy atrakcją na Mazurach, w której łączymy zabawę z poznawaniem w zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych, największych atrakcji na Mazurach. Wszystko to w cenie biletu!

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. A to ne wszystko, bowiem słowo mazury i atrakcje to wyrazy bliskoznaczne!

Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej. Park Militariów to bezsprzecznie jedna z najciekawszych atrakcji na Mazurach o tematyce drugowojennej.

Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii i atrakcje na mazurach w miniaturze.

Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Zabaw na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, eurobungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

W Mazurolandii zabawa trwa bez końca!

GODZINY OTWARCIA 2020

KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC,LIPIEC, SIERPIEŃ

codziennie 10.00-18.00

WRZESIEŃ

od wtorku do niedzieli od 10.00 do 17.00

we wrześniu w każdy poniedziałek Mazurolandia nieczynna

PAŻDZIERNIK

od wtorku do niedzieli od 10.00 do 16.00

poniedziałek 5.10.2020 Mazurolandia nieczynna 

od 12 października do 22 listopada Mazurolandia  otwarta dla grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji.

WIOSKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA – od 23 listopada do 23 grudnia