Cześć i czołem!

Witaj w Mazurskim Parku Zabaw i Edukacji - Mazurolandii. Miejscu, którego wybierając się na Mazury po prostu nie możesz przegapić. Mazurolandia udowadnia, że można połączyć rozrywkę z nauką, zdobywając jednocześnie niezapomniane wrażenia. Nie zwlekaj i przekonaj się sam, spędzając przyjemną, rodzinną niedzielę lub szaloną wycieczkę z rówieśnikami. Jesteśmy otwarci od 10.00 do 18.00, siedem dni w tygodniu. Czekamy na Ciebie.

Do zobaczenia!
Mazurolandia znajduje się w Parczu,
1 km za Wilczym Szańcem
przy drodze Kętrzyn-Węgorzewo.

O nas

Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Jesteśmy atrakcją na Mazurach, w której łączymy zabawę z poznawaniem w zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego. To jedyne miejsce, w którym znajdują się miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw oraz moc innych, największych atrakcji na Mazurach. Wszystko to w cenie biletu!

Jedną z atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur Warmii i Mazur prezentujący miniatury wyjątkowych zabytków regionu. Dzięki temu w jeden dzień można zwiedzić najciekawsze miejsca i atrakcje znajdujące się na ogromnej mapie Warmii i Mazur. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne zdjęcia Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich. Kulturę regionu przedstawia skansen ludowy w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. A to ne wszystko, bowiem słowo mazury i atrakcje to wyrazy bliskoznaczne!

Mazurolandia to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Na terenie parku znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu został przygotowany Park Militariów, prezentujący wyjątkowe eksponaty z okresu II wojny światowej, militaria niemieckie z lat 1939-45 oraz wiernie odtworzoną, unikatową makietę Wilczego Szańca o powierzchni 40 m kw. Ponadto zorganizowaliśmy strzelnicę militarną z replikami broni historycznej, a także przymierzalnię strojów historycznych z czasów II wojny światowej. Park Militariów to bezsprzecznie jedna z najciekawszych atrakcji na Mazurach o tematyce drugowojennej.

Odwiedzając grodzisko rycerskie można poznać okres średniowiecza. Tam zwiedzający mają możliwość m.in. przymierzenia zbroi rycerskiej, kolczugi, tarczy czy dobycia oburęcznego i ważącego ponad 25 kg „miecza Podbipięty” oraz oddania strzałów z łuku lub kuszy na strzelnicy rycerskiej. Z wieży widokowej grodziska można podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii i atrakcje na mazurach w miniaturze.

Mazurolandia to wyjątkowe na całych Mazurach miejsce, w którym najmłodsi mogą bawić się do woli w Parku Zabaw na kolejce elektrycznej, w basenie z piłeczkami, trampolinie, eurobungee, dmuchanych zjeżdżalniach itp.

W Mazurolandii zabawa trwa bez końca!

Rok 2024 – jak działamy

WAKACJE od 22 czerwca ( sobota) do 1 września (niedziela) – czynne codziennie od 10.00 do 18.00

Dla grup zorganizowanych

Mazurolandia działa cały rok, zgodnie z naszą ofertą dla wycieczek. Wstęp odbywa się po wcześniejszej rezerwacji – 609 933 434. Wybierz wycieczkę z katalogu dla grup, zarezerwuj i przeżyj wspaniałą przygodę.

W pakiecie podstawowym (wstęp za 29 pln – grupa od 20 osób). 

Wioska Świętego Mikołaja – od 12 listopada do 23 grudnia

Dla klientów indywidualnych

WAKACJE od 22 czerwca ( sobota) do 1 września (niedziela) – czynne codziennie od 10.00 do 18.00

wrzesień: tylko w sobotę i niedzielę od 10.00 do 17.00

od 30 września dla indywidualnych klientów Mazurolandia jest nieczynna

Kontakt

Rezerwacje:
jacek.adamski@mazurolandia.pl

sylwiabundz@mazurolandia.pl

tel. +48 609 933 434

Promocja i kontakt dla firm i biur podróży:

jacek.adamski@mazurolandia.pl

sylwiabundz@mazurolandia.pl
tel. +48 609 933 434