Odkryliśmy dla Was ruiny i podziemia Ogrodu Warzywnego Adolfa Hitlera, który wybudowano w Wilczym Szańcu, aby dostarczał dla Adolfa Hitlera świeżych warzyw.

Wódz Trzeciej Rzeszy był wegetarianinem, nie palił papierosów, nie pił alkoholu, więc paradoksalnie, gdyby nie był jednym z największych zbrodniarzy naszego świata, można byłoby Go nazwać promotorem zdrowego żywienia.

Ogród Hitlera odkryliśmy na terenia IV Strefy Wilczego Szańca, która do tej pory nie była opisywana w książkach i przewodnikach.

Właśnie dlatego, że część terenu Mazurolandii znajduje w IV Strefie Kwatery Hitlera poprosiliśmy ekspertów działającego u nas Mazurskiego Muzeum Militariów o rozpoczęcie badań i poszukiwań. Odkrycie Ogrodu Hitlera to pierwszy efekt ich prac.

W Ogrodzie Hitlera prezentujemy wielki plan Wilczego Szańca, który po raz pierwszy pokazuje cały obszar kwatery FHQ i wszystkie obiekty. Pokazujemy Wam makietę ogrodu, wykonaną na podstawie zdjęć lotniczych z 1944 roku oraz relacji okolicznych mieszkańców. Dodatkowo przygotowaliśmy plansze o kucharkach Hitlera, jego potrawach i życiu codziennym w Wilczym Szańcu oraz prezentacje oryginalnych eksponatów

Ogród Hitlera to na pewno ciekawe, sensacyjne uzupełnienie naszego Muzeum Militariów, które możecie zwiedzać w ramach kupionego biletu do Mazurolandii.

Ciekawe, co jeszcze odkryjemy na terenie IV Strefy Wilczego Szańca…? A może tutaj ukryto tajne dokumenty lub fragmenty bursztynowej komnaty. Na terenie tej strefy znajdowały się bocznice kolejowe dla pociągów specjalnych, które zamierzamy pokazać Wam w przyszłości.