Walkiria, czyli Mazurski Piknik Militarny, jest największą plenerową rekonstrukcją historyczną na Warmii i Mazurach, która dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizatorów oraz grup rekonstrukcyjnych odbywa się cyklicznie każdego lata. Wielka inscenizacja z wykorzystaniem broni na ślepą amunicję, efektów pirotechniki z petardami oraz rzeczywistych wybuchów. Niekwestionowaną atrakcją każdego widowiska są pojazdy, wśród których wymienić warto wozy pancerne, transportery, pojazdy lekkie i motocykle.

Walkiria obejmuje kilka dni, w jednym dniu ma miejsce zapierająca dech w piersiach defilada przechodząca ulicami Kętrzyna. Udział w niej biorą rekonstruktorzy odtwarzający historyczne jednostki Wehrmachtu, Waffen – SS , Armii Czerwonej i Wojska Polskiego wraz z pojazdami militarnymi z tych czasów.

Główna część Mazurskiego Pikniku Militarnego odbywa się na terenie Mazurolandii w Parczu pod Kętrzynem. Każda z grup rekonstrukcyjnych rozbija własne obozowisko. Zwieńczeniem imprezy jest monumentalna rekonstrukcja walk.

Więcej informacji pod numerem tel. kom. 693 616 083 lub e-mail mazurolandia@mazurolandia.pl